Творчі експерименти в ритмі жнив: нове обличчя районної преси в період «застою»

У 1974 році на посаду заступника редактора районної газети «Червона зірка» (сучасна назва — «Миронівський Край») призначається випускник факультету журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка та Вищої партійної школи при ЦК КПУ Віктор Глущенко. Наступного року журналіст очолює редакцію газети, стаючи наймолодшим очільником районного видання на Київщині. Починається відлік часу для нової доби, яка стає періодом суттєвих трансформацій, модернізації підходів до створення журналістських матеріалів та зміцнення зв’язків із читацькою аудиторією.

З приходом Глущенка, ключовим вектором для розвитку районної газети стала переорієнтація редакційної політики на широкий читацький загал. За спогадами Миколи Зніщенка у книзі «Покликання Віктора Глущенка», колектив газети «Червона зірка» став злагодженим колективом однодумців. Постійно проводяться наради, під час яких члени редакції обговорюють проблематику журналістських матеріалів.

Основними джерелами інформації стають юні кореспонденти, робітничі та сільські кореспонденти, а також пересічні читачі. Тепер джерелом матеріалу виступають не лише «акули пера» з районної редакції, а й безпосередньо непрофесійні журналісти, які бажають висвітлити життя у колгоспах, селах, на підприємствах і т.д. Таким чином, газета стала віддзеркаленням живого життя регіону, передаючи думки, переживання й досягнення людей, які безпосередньо творили щоденну історію Миронівщини.

Фактично, це стало результатом запровадження децентралізованої моделі та формування читацької спільноти задовго, як це стало мейнстримом цифрових медіа.

Газета започатковує численні творчі експерименти, створює нові рубрики, організовує літературну сторінку, в якій публікує вірші. З-поміж новацій, в око впадає експеримент з випуску щоденного випуску газети на двох сторінках у період жнив. На Київщині період жнива зазвичай тривали від кінця червня до серпня, а іноді — до жовтня. Зернові культури, такі як пшениця та ячмінь починали збирати з кінця червня — початку липня, а кукурудзу, соняшник і цукровий буряк, які були поширені й на теренах Миронівського району — пізніше, з серпня і до жовтня.

На шпальтах газети публікувалися зведення з полів, повідомлення про темпи збору врожаю, які мали практичну цінність для організації робіт. Сучасниками подій у матеріалах «Червоної зірки» виступали працівники місцевих колгоспів, які звітували про свою діяльність або просто висвітлювали непросту селянську працю в колгоспах. З 1978 по 1980 рік газета отримує нагороди у всеукраїнському конкурсі «Жнива» (друге, перше і третє місце).