Кошти у місцевих бюджетів відібрали через процвітання корупції в урядових органах

Майже 100 мільярдів гривень військового ПДФО, який забрано з місцевих бюджетів віддали не напряму в ЗСУ, а структурам уряду. Тільки 10% з цієї суми піде на ЗСУ напряму. Вже до одиного з тих органів – Укрспецзв’язок, прийшло НАБУ з’ясувати, куди поділася частина коштів із попередніх закупівель. На другому році активної війни вже не вийде замовчувати корупцію у державних закупівлях.

Укрспецзв’язок зайнявся закупівлею для потреб оборони, далеких від свого профілю. І зробив це неефективно, бо кошти, як підозрюють в антикорупційних органах, чиновники розкрадали.

Тепер існує реальна загроза щодо розкрадання коштів військового ПДФО. Місцеві ради направляли їх на потреби військових і міські цілей, однак їх вилучили в місцевих бюджетів із тим аргументом, що на місцях їх погано використовували, мовляв, у Києві будуть краще. Виявилося, що корупція процвітає в тих органах, кому ці кошти передала монобільшість останніми рішеннями.

Ті, хто прикривали ці схеми поки, не прийшло НАБУ, мають зрозуміти: ні вилучення коштів у місцевих бюджетів, ні організовані мітинги перед стінами мерій з метою дискредитувати місцеву владу – не розв’яжуть проблему із повільним забезпеченням війська. Якщо військове ПДФО забрали для того, щоб конкретні фірми могли щось продати державі чи родичі депутатів більшості зайнялися розробкою дронів – це обов’язково стане відомо.

На часі провести повну інвентаризацію і перевірку, що і хто і по яких цінах купували нагорі, прикриваючись потребою військових. Занадто багато вилізло про те, що творили в Міністерстві оборони. Перевірити маємо й тих, кого нещодавно долучили до освоєння грошей. Контролювати оборонні закупівлі та витрачання коштів тепер будуть не тільки експерти, а й все місцеве самоврядування.