Максим Козицький: Громади мають співпрацювати між собою для підвищення якості послуг ветеранам

Українські громади мають обмежені ресурси, тому їм варто співпрацювати між собою задля підвищення якості послуг, які вони надають ветеранам. Зокрема, це стосується пошуку свого унікального профіля послуг та уникнення зайвого дублювання послуг сусідніми громадами.

Про це заявив голова Львівської ОВА, очільник Львівської обласної організації партії «Слуга Народу» Максим Козицький на форумі «Ветерани – Шлях додому» у Львові.

Організаторами форуму виступили: Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Міжфракційне депутатське об’єднання «Реабілітаційні сили України» та Міністерство у справах ветеранів України. Захід відбувся за підтримки Програми USAID «Рада: наступне покоління», Міжнародної організації з міграції, Програми розвитку ООН в Україні, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Львівської обласної військової адміністрації.

«Ветерани, які проживають у Львові та які проживають у 100 км від Львова, мають абсолютно різні можливості. Наше завдання – як суспільства, так і влади – зробити так, щоб не мало значення, де ти проживаєш. Тобі потрібна послуга з реабілітації – ти маєш її отримати. Потрібен доступ до спортивної споруди – у тебе має бути цей доступ», – зазначив він.

На його думку, громади не повинні дублювати всі послуги, які надають сусідні громади. Більш ефективним буде профілювання кожної громади на певних видах послуг, якими б могли користуватися ветерани з інших громад.

«Якщо на Львівщині є курортні території типу Трускавця, Східниці, Великого Любіня – то напевне, послуга, яка там буде надаватися, вона має бути унікальною», – навів він приклад.

Також він закликав громади долучатися до співфінансування ветеранських проєктів, як це робиться на рівні Львівської області.

«Ми із задоволенням дофінансовуємо програми, які придумують інші органи влади. Це стосується і єОселі, і ваучерної підтримки, і реабілітації, і ментального здоров’я і фінансування в сфері аграрного виробництва. Всі ці програми дофінансовуються обласним бюджетом. Коли ми говоримо про громади, я б хотів бачити таке саме залучення», – пояснив він.

Посилання на першоджерело