Військова допомога, енергетичне відновлення, кошти на відбудову, євроінтеграція: Євгенія Кравчук про результати Ukraine Recovery Conference у Берліні

Одним із найбільш конкретних результатів Ukraine Recovery Conference є постачання ППО, Patriot, Iris-T і загалом військової допомоги Україні, що напряму пов’язано з економікою.

Про це заявила заступниця голови парламентської фракції «Слуга Народу», членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Де є захист енергетичної сфери, захист міст – це означає, що економіка буде розвиватися. Та й інвестори, які потенційно дивляться на Україну, будуть розуміти, що міста, куди вони інвестуватимуть, чи міста, які вони будуватимуть, перебувають під захистом ППО», – акцентувала Євгенія Кравчук.

Також, за її словами, під час Ukraine Recovery Conference рефреном була тема євроінтеграції України.

«Виступ Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн був присвячений тому, що в червні ми очікуємо відкриття переговорів про членство в Європейському Союзі та проведення першої міжурядової конференції наприкінці червня. Бо рішення Єврокомісії є, воно позитивне. Має бути ще політичне рішення. Але і з публічних розмов, і з кулуарів стає зрозумілим, що ця воля також є. Ми знаємо, які країни можуть вставляти палки в колеса. Але, очевидно, буде знайдено шлях, як у грудні під час ухвалення рішення про Ukraine Facility Plan. Тому ця конференція більш комплексна, ніж просто про відновлення», – вважає Євгенія Кравчук.

Як зазначила народна депутатка, енергетичне відновлення було одним з головних тем Ukraine Recovery Conference.

«Це надважливо і про це говорив Президент України Володимир Зеленський. Ми маємо до зими компенсувати втрачену генерацію. Ми маємо робити все, аби залучити кошти та зробити децентралізоване енергетичне відновлення, щоб ворог не міг руйнувати об’єкти», – зазначила Євгенія Кравчук.

Також, додала парламентарка, в межах Ukraine Facility Plan були підписані певні угоди, які стосуються гарантій для інвестицій та підтримки малого і середнього бізнесу.

«Важливим є страхування ризиків європейських інвесторів, які планують, чи вже заходять до України. Бо воєнні дії – це екстраординарні умови. Відповідно, мають бути додаткові гарантії, які надходитимуть через Ukraine Facility Plan із загального бюджету. Окремі країни вже роблять фонди зі страхування своїх інвесторів. Приклад Данії, яка займається відновленням Миколаївської області, є найкращим. Країна зробила фонд, з якого страхують данських підприємців, які інвестують в економіку, в тому числі Миколаївської області», – розповіла Кравчук.

Парламентарка зазначила, що під час Ukraine Recovery Conference також йшлося про кошти на відновлення України.

«Ми маємо Ukraine Facility Plan. Кошти переважно йдуть як грантова підтримка — понад 38 мільярдів євро, які розподіляються на 4 роки. Ці кошти допомагають нам частково закрити дефіцит бюджету, через суттєве зростання витрат на війну. Оскільки все, що ми заробляємо, витрачається на зарплати військовим, на закупівлю і виробництво зброї. Тому логічним продовженням цієї конференції було б рішення про надання Україні більшої суми в межах заморожених російських активів. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що перші 1,5 млрд євро Україна отримає в липні цього року. Це відсотки з прибутків, які накопичилися із заморожених активів в Euroclear в Брюсселі. Тому ми чекаємо, що на засіданні G7 буде розвинена ця тема і Україна зможе використовувати на свою відбудову більшу суму коштів», – резюмувала Євгенія Кравчук.

Посилання на першоджерело