Андрій Вітренко: Реформа дошкільної освіти – це інвестиція в майбутнє наших дітей

З 1 січня 2025 року набирає чинності Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в нашій державі.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки, голова фракції «Слуга Народу» у Київміськраді Андрій Вітренко.

«Закон передбачає нові можливості для дошкільної освіти: справедливу оплату праці вихователів, сучасні формати дитячих садочків, вивчення англійської мови. Реформа дошкільної освіти – це інвестиція в майбутнє наших дітей», – наголосив Вітренко.

За його словами, станом на сьогодні, Міносвіти готує додаткові 28 нормативно-правових актів, які докорінно змінять систему дошкільної освіти в кращу сторону.

Завдяки реформам та підтримці партнерів упроваджуються сучасні формати дитячих садочків:

✅ Мобільні дитсадки – для громад, де садочки зруйновані або пошкоджені. Це тимчасові центри, які вже отримали схвальні відгуки батьків. За підтримки фінського уряду такий дитсадок працює на Херсонщині.
✅ Корпоративні садочки – організовуватимуться на підприємствах для зручності працівників із дітьми.
✅ Міні-садочки – для малих громад, навіть якщо там менше 5 дітей.
✅ Центри розвитку дитини – надаватимуть корекційні та педагогічні послуги для дітей, які не відвідують садочки.

«Крім того, передбачена зміна принципів оплати праці вихователів, для того щоб робота в системі дошкільної освіти була більш справедливо оплачувана», – акцентував Вітренко.

Також, додав він, дошкільнята вивчатимуть англійську мову.

«З вересня 2026 року, відповідно до нового закону про використання англійської мови в Україні, англійську вивчатимуть у дитсадках, починаючи з 5-6 років. Це допоможе українцям легше інтегруватися в європейську спільноту», – зазначив Андрій Вітренко.

Додамо: Єврокомісія визнала Закон України «Про дошкільну освіту» таким, що впроваджує заходи, які відповідають принципам ЄС. Ключова його ідея: кожна дитина повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей.

Посилання на першоджерело