Опалювальний сезон в Україні – Шмигаль заявив про важку зиму
Втім, прем’єр-міністр зауважив, що цю зиму, як і минулу, планується пройти на газі власного видобутку
Нинішня зима може бути найважчою, а енергетична стійкість України стане одним із найбільших випробувань якраз у зимовий період 2024-2025 рр. Такі прогнози зробив під час пресконференції прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
“Енергетична стійкість – один із наших найбільших викликів цієї зими та осені. Україна вдало подолала три опалювальні сезони, але майбутня зима може бути найважчою”, – наголосив прем’єр.
Втім, Шмигаль зауважив, що цю зиму, як і минулу, планується пройти на газі власного видобутку без залучення допомоги від партнерів. Оскільки Україна збільшує автономність критичної інфраструктури та нарощує видобуток газу.
Зокрема за перші сім місяців 2024 року “Нафтогаз” видобув 8,6 мільярда кубометрів газу. А це на 7% більше, ніж у 2023 році.
Щодо питань енергетики, політик наголосив не спекулювати на цій темі. І заявив, що нині на 85% більшість об’єктів, які повинні бути захищені “Укренерго”, вже захищені. Адже для захисту енергетичних об’єктів Україна використовує два рівні оборони: габіони з піском і залізобетонні конструкції, здатні витримувати атаки дронів і ракетні уламки.
Коли стартує опалювальний сезон?
Як відомо, опалювальний сезон стартує приблизно у середині жовтня і триває пів року – до квітня. Але ситуація може змінюватися залежно від погодніх умов.
До речі, Київ уже готується до холодів в умовах можливого обмеження електропостачання з огляду на масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури. Станом на серпень у столиці протестували на міцність 85% теплових мереж й ліквідували понад 1,5 тисячі пошкоджень.