Нові можливості для аграріїв: В Україні стартував проєкт «Земельний банк»
Земельний банк, як реалізація прийнятого минулого року законопроєкту №7588 – запущено. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Гайду.
«Цей проект є результатом спільної та клопіткої роботи Комітету з питань аграрної та земельної політики, Фонду держмайна, USAID, UKaid та проєкту «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA)», – зазначив він.
За словами нардепа, «Земельний банк» створює рівні умови для всіх аграріїв – від великих агрокомпаній до малих фермерів, а також для новачків та переселенців, які прагнуть започаткувати свій агробізнес.
«Ефективне використання державних земель – це забезпечення продовольчої безпеки, залучення інвестицій та підтримка економіки України», – пояснив очільник профільного Комітету.
Уже незабаром, додав Олександр Гайду, аграрії отримають доступ до державних земель на прозорих та конкурентних умовах через аукціони на платформі «Прозоро.Продажі».
«До кінця року планується виставити на електронні торги майже 100 тисяч гектарів державних сільськогосподарських земель у 20 областях України. Площі земель варіюються від 1 до 4000 гектарів, що надає можливість орендувати як великі, так і малі ділянки», – розповів він.
При цьому парламентар окремо наголосив, що затримка у проведенні аукціонів може призвести до серйозних наслідків, таких як незасіяність великих площ земель, збільшення соціальної напруги в регіонах, зниження врожайності сільськогосподарських культур та погіршення ситуації з заборгованістю перед працівниками державних підприємств.
«Тому необхідно швидко наповнювати «Земельний банк», проводити прозорі аукціони та робити все для того, щоб наша земля працювала для українців», – підсумував народний депутат.
Нагадаємо, у 2023 році був ухвалений законопроєкт №7588 щодо підвищення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення державної власності», який юридично дав старт створенню «Земельного банку» з метою виведення з тіні сотні тисяч гектарів державних сільськогосподарських земель.