Арсеній Пушкаренко: Україна – на фінішній прямій на шляху до Євросоюзу

Україна зробила свій європейський вибір 10 років тому, починаючи з Революції Гідності. Тож початок перемовин про вступ, без перебільшення, є історичним днем для нашої держави. Це фінішна пряма перед членством у Європейському Союзі.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Арсеній Пушкаренко в ефірі Апостроф ТБ.

На його думку, давати оцінку, наскільки це буде швидко, наразі неможливо. Та від моменту отримання статусу кандидата до початку перемовин минуло 2 роки. Україна довела, що може діяти швидко та рішуче.

«Ми бачимо «зелене світло» від європейської родини. На сьогодні серед лідерів ЄС є консенсус, що в найближчі 10 років розширення відбудеться. Звісно, ми маємо виконати «домашнє завдання». Зокрема, відповідати Копенгагенським критеріям. Це передусім політичні, економічні та інституційні критерії спроможності держави бути членом Європейського Союзу», – зазначив парламентар.

При цьому він уточнив, що загалом Україна має пройти 35 розділів перемовин.

«Тож шлях на нас чекає непростий. Наші попередники проходили цей етап по-різному: Фінляндія та Швеція за менш ніж 2 роки, Польщі та Естонії знадобилося 6 років. Усе в наших руках», – зауважив народний депутат.

Однак, акцентував Пушкаренко, ще жодна держава не вступала до Європейського Союзу під час війни, яка триває.

«Попри такі складні умови, Україна рухається динамічно та має всі шанси стати лідером майбутнього розширення ЄС. Звісно, триває дискусія щодо того, чи варто робити нашій країні поступки на цьому шляху. Наголошую, нам не потрібні знижки — нам необхідна справедлива оцінка тих реформ, які ми робимо», – сказав парламентар.

Він нагадав, що Україна вже здійснила скринінг 28 тисяч законодавчих актів, встановивши, що приблизно 3 тисячі з них потребують змін на шляху до ЄС.

«Наступні пів року скринінг нашого законодавства проводитиме Єврокомісія. Це офіційна процедура. Після цього знатимемо конкретний обсяг подальшої роботи», – підсумував Арсеній Пушкаренко.

Посилання на першоджерело