Новий закон про мобілізацію набув чинності
Сьогодні, 18 травня, набув чинності закон про мобілізацію. Усі військовозобов’язані протягом 60 днів повинні уточнити свої дані.
Усі військовозобов’язані чоловіки мають протягом двох місяців – оновити свої особисті дані через ТЦК, Центр надання адміністративних послуг чи електронний кабінет (реєстрація у ньому добровільна).
У Міністерстві оборони підтвердили, що оновити дані можна через ЦНАП – їх уже почали підключати до відповідної системи. Щоб отримати послугу, військовозобов’язані повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, військовий квиток або приписне посвідчення.
Крім того, з 18 травня працює мобільний додаток Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів. Він доступне для скачування на смартфонах через App Store і Google Play Market.
Тепер за новими правилами у період проведення мобілізації військовозобов’язані повинні:
- носити при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи представника ДПСУ (у прикордонній зоні). Проводитиметься фото- та відеофіксація процесу перевірки документів.
- прибувати за викликом до ТЦК у строк та місце, зазначені у повістці. При врученні повістки представники ТЦК на вимогу мають назвати свої прізвища, ім’я та по батькові, посаду, а також пред’явити службові посвідчення.
У повістці повинні бути такі дані: ПІБ та дата народження; назва ТЦК; мета виклику, а також місце день та час явки; підпис (електронний цифровий) посадової особи, яка видала повістку; реєстраційний номер; інформація про наслідки неявки до ТЦК.
Поважні причини для неявки за повісткою: стихійне лихо, хвороба, смерть близького родича. Про причину слід повідомити ТЦК протягом трьох днів.
Кабмін у новій ухвалі заборонив військкомам посилати військовозобов’язаних на військово-лікарську комісію відразу ж після того, як вони прийшли до ТЦК для уточнення даних. Однак це стосується лише тих осіб, які прийшли до ТЦК самостійно.
Тих, кого доставили примусово, можуть одразу відправити на ВЛК.
Нагадаємо, після проходження ВЛК людині може бути вручено вже повістку на мобілізацію («бойова»), за ухилення від якої вже загрожує кримінальна відповідальність.
Нагадаємо, Закон про мобілізацію був ухвалений Верховною Радою 11 квітня, наступного дня його передали на підпис голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку. 16 квітня закон про мобілізацію передали на підпис Президенту Володимиру Зеленському. 17 квітня, у «Голосі України» було опубліковано закон про мобілізацію.
Читайте також: Президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільну мобілізацію засуджених
Фото: з відкритих джерел
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.