В Україні створюють реєстр для повернення депортованих дітей: Рада проголосувала відповідний законопроєкт
Парламент ухвалив остаточно законопроєкт №10256 про облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії рф. Він спрямований, зокрема, на захист прав українських дітей, яких росія незаконно депортувала.
Про це повідомила народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Борзова.
«Буде створений державний реєстр незаконно депортованих дітей російською федерацією. На сьогоднішній день таких дітей налічується більше ніж 19 тисяч, але насправді остаточної цифри немає», – зазначила парламентарка.
За її словами, опікуватиметься формуванням та веденням реєстру примусово переміщених дітей Міністерство юстиції, яке також співпрацює з Міжнародним кримінальним судом та Офісом генпрокурора.
«Реєстр буде наповнюватися інформацією саме для того, щоб спільно з міжнародними партнерами працювати та повернути кожну незаконно депортовану дитину, а також захистити її права», – наголосила нардепка.
Крім того, згідно із законопроєктом, запроваджується система обліку компенсацій за шкоду життю і здоров’ю українців, постраждалих від російської агресії.
«Ця система обліку є дуже важливою, щоб також її скоординувати з реєстром збитків, які на сьогоднішній день, для прикладу, працюють вже в Гаазі. Таких людей є дуже багато, які постраждали і вже отримали виплати або чекають на виплати», – розповіла Ірина Борзова.
Такі компенсації, уточнила нардепка, виплачуються як із державного та місцевого бюджетів, так із Фонду соціального страхування. Але Україні важливо стягнути кошти з країни-агресора.
«У Гаазі сьогодні працює міжнародний фонд, який наповнюється за рахунок коштів стягнутих заарештованих російських активів, також працює реєстр збитків. І саме якщо об’єднати цю всю роботу, можна досягнути результатів і стягнути з країни-агресора всі збитки, які заподіяні українцям через російську агресію», – підсумувала парламентарка.