Київські митники вилучили зуб мамонта часів пізнього плейстоцену України, який прямував до Катару

Київські митники вилучили зуб мамонта часів пізнього плейстоцену України, який прямував до Катару

Київські митники стали на заваді незаконному пересиланню з України до Катару зуба мамонта, які були типовими тваринами пізнього плейстоцену України (130-13 тисяч років тому). Цей зуб вже визнано культурною цінністю. Про це повідомляє Київська митниця.

Повідомляється, що відправник з Івано-Франківщини надіслав до Катару рідкісний палеонтологічний зразок. Він задекларував відправку як металевий виріб вартістю $50. Однак, замість металевого предмета під час митного контролю міжнародної посилки митники виявили чималу брилу неправильної форми. Для ідентифікації знахідки митники спрямували брилу на експертизу до Національного науково-природничого музею НАН України.

Як визначили експерти, виявлена брила – молярний зуб нижньої щелепи мамонта зі збереженими коренями. Ці зразки нечасто зустрічаються і мають важливе наукове значення. Темний колір зуба вказує на перебування його у вологому ґрунтовому середовищі.

«Знахідки таких зубів цінні для дослідження видової різноманітності мамонтів в плейстоцені України, адже мамонти – типові тварини пізнього плейстоцену України (130-13 тисяч років тому). На думку експерта, зразок має культурну, наукову, музейну та освітню цінність, зокрема, рекомендується до внесення до музейного фонду України»,  йдеться у повідомленні.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

По виявленому факту щодо мешканця Івано-Франківщини Київська митниця склала протокол про порушення митних правил, а палеонтологічні зразки було вилучено.

Читайте також: Броварська громада отримала допомогу від польських та німецьких благодійників

Фото: Київська митниця

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.

Посилання на першоджерело