Росія вперше вдарила по Україні тритонною авіабомбою ФАБ-3000 – Липці, Харківська область

Окупанти хизуються своєю бомбою, яка, за попередніми даними, влучила в лікарню

Липці

Удар по Липцях Харківської області

Джерело: скріншот

Окупанти у своїх пабліках хизуються відео застосування тритонної бомби ФАБ-3000 М-54 з керованим модулем планування та корекції. Це – удар по Липцях Харківської області. Загарбники стверджують, що це перше в історії людства бойове застосування бомби такого калібру з УМПК.

Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке заявив, що ця бомба влучила в будівлю “Нової Пошти”.

“Важка бомба масою 3 тонни (бойова частина 1,2 тонни) впала за 15 метрів від будівлі, але все одно завдала їй серйозної шкоди”, – написав він.

Натомість речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Назар Волошин у коментарі “Суспільному” заявив, що Росія вдарила по лікарні в Липцях і додав, що тип боєприпасу встановлюється. Це ж саме виданню сказав і начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко, додавши, що РФ на фоні цього удару розганяє ІПСО.

“У цьому районі дуже активно застосовується армією РФ артилерія, міномети, тому під’їхати фахівцям і оглянути (місце влучання – ред.) майже неможливо. Підтвердити, чи реально це тритонна бомба, чи ні, наші спеціалісти зараз не можуть, а такий висновок можуть зробити лише спеціалісти. Безумовно ми вживаємо заходів для того, щоб щойно там буде невеличкий проміжок часу, коли ми зможемо проїхати, ми це зробимо”, – сказав Тимошко.

Росіяни вже заявляли про виготовлення ФАБ-3000

У березні цьогоріч Міністерство оборони РФ повідомило, що на Нижегородській області з початку року масово виготовляють тритонні авіаційні бомби ФАБ-3000. Зазначали, що використовувати такі бомби міг лише російський далекий стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3, проте він не вміє використовувати бомби з модулем планування і корекції.

Варто нагадати, що російські авіабомби з універсальним модулем планування і корекції (УПМК), якими окупанти обстрілюють Харків та інші прикордонні регіони, на 71% складаються з американських і китайських елементів.

Посилання на першоджерело