Михайло Радуцький: Понад 10 тис. медиків «первинки» надають послуги з ментального здоров’я

Інтеграція до первинної медицини послуги з ментального здоров’я – відповідь держави на те, що через повномасштабну війну значно збільшилась потреба у психологічній реабілітації. На цьому наголосив народний депутат «Слуги Народу», голова медичного комітету Михайло Радуцький.

За його словами, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, проводиться навчання лікарів, а послуги пацієнтам надаються безоплатно.

«За даними опитувань, найчастіше українці звертаються до спеціаліста зі скаргами на тривожний стан, розлад сну чи харчування, тривалий стрес, апатію. Завдяки поширенню навчання за сертифікованою програмою mhGAP медичні працівники отримують необхідні знання і навички для надання послуг з охорони ментального здоров’я. З такими скаргами пацієнти можуть звернутися до сімейних лікарів», – зазначив Михайло Радуцький.

Народний депутат наголосив, що на даний час понад 17 тис. лікарів первинної меддопомоги успішно пройшли навчання за відповідним онлайн-курсом, більш ніж 10 тис. із них працюють у медзакладах, які мають контракт із НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

«Наразі понад 1 тис. закладів «первинки» надають послуги за цим пакетом. Найбільше законтрактованих лікарень на Дніпропетровщині (83), Харківщині (80) та Львівщині (73). Знайти лікарню, що надає послуги за цим пакетом, можна на інтерактивній мапі на сайті НСЗУ», – повідомив Михайло Радуцький.

Довідково: У 2023 році 175 тис. українців звернулися з питань ментального здоров’я до сімейних лікарів, що становить 36% від загальної кількості звернень з приводу проблем у сфері ментального здоров’я.

Більше дізнатися про такі послуги ви можете на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» https://howareu.com/.

Посилання на першоджерело