Графіки аварійних відключень діють в Україні – Енергосистема впала, де і коли відключають світло
Причиною є дефіцит потужності внаслідок масованих атак окупантів на українську енергосистему
Надвечір 14 травня в Україні запровадили екстрені відключення електроенергії. Причиною є дефіцит потужності внаслідок масованих атак окупантів на енергосистему України, повідомили в “Укренерго”.
“Сьогодні, 14 травня, з 21:00 до 24:00 “Укренерго” вимушене запровадити контрольовані аварійні відключення в усіх регіонах України”, – йдеться у повідомленні компанії.
Де діють графіки?
За інформацією місцевих обленерго, ГАВ діють у дві черги.
Завтра, 15 травня, для промислових споживачів графіки обмеження потужності будуть діяти протягом всієї доби – з 00:00 до 24:00.
Натомість “Запоріжжяобленерго” попереджає про тимчасові відключення. 15 травня, за деякими адресами в Запоріжжі й інших населених пунктах області не буде світла. Це повʼязано з ремонтними роботами.
А на Полтавщині наразі тимчасово без світла лишилися 43 тис. 800 побутових споживачів і 2 тис. 700 юридичних.
Як зі світлом у Києві?
У компанії Yasno також пояснили, що це вимушений захід. Графіків не існує, оскільки відключення не планові і необхідні для термінового балансування енергосистеми.
Наразі відомо, що в Києві відключено близько 10% споживачів. Орієнтовно світла не буде до 23 години.
“У звʼязку із цими причинами та збільшенням споживання (через прохолодну погоду) в Києві вводяться графіки аварійних відключень, в тому числі і для населення. Обсяги відключень незначні, близько 10% споживачів”, – йдеться у повідомленні КМВА.
У КМВА також просять споживачів економити електроенергію.
Атаки на енергосистему
Як раніше повідомляв міністр енергетики Герман Галущенко, Україна внаслідок останніх атак Росії втратила 7 ГВт потужностей генерації електроенергії. За словами посадовця, це гігантський обсяг генерації.
Окупанти також знищили низку високовольтних трансформаторів на підстанціях, які передають електроенергію.
До того ж голова Київського офісу Секретаріату Енергетичного співтовариства, міністр енергетики та захисту довкілля України (2019–2020) Олексій Оржель зауважував, що Україна до наступного опалювального сезону зможе відновити лише 30–40% пошкодженої енергетичної інфраструктури.
Це пов’язано із тим, що обладнання, яке було побудовано в радянські часи, унікальне і його треба зробити, виробити знову.
Крім того, уряд виділив 7,168 млрд гривень на відбудову енергосистеми України. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за ці кошти закуплять обладнання для відновлення високовольтної мережі, а також для кращої синхронізації енергосистеми України та Європейського Союзу.