У Києві відбувся Форум регіонального лідерства за участі депутатів «Слуги Народу»

У Києві в п’ятницю пройшов Форум регіонального лідерства за участі народних та місцевих депутатів від партії «Слуга Народу». Організаторами заходу виступили USAID Ukraine та NDI Ukraine.

Голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, виступаючи на форумі, назвала важливим завданням органів місцевого самоврядування боротьбу за мешканців їхніх громад – щоб люди залишалися жити саме в цих громадах.

«В Україні більше 6,5 млн ВПО, 20% населення знаходиться за кордоном. Перед нами стоїть проблема конкуренції за кожну людину. А майбутнє України залежить від збереження людського капіталу», – зазначила вона.

Одним з головних завдань держави Олена Шуляк вважає забезпечення українців житлом. Для цього Уряд розробив проєкт закону «Про основні засади житлової політики». Наразі тривають публічні консультації «Сучасна та ефективна житлова політика», мета яких – сформувати рекомендації щодо вдосконалення цього законопроєкту.

«Ми хочемо, щоб цей законопроєкт максимально враховував усі побажання», – зауважила Олена Шуляк.

Окрему увагу учасники форуму приділили ролі жінок та молоді в регіональному лідерстві.

Народна депутатка від «Слуги Народу», політична лідерка руху Зе!Жінки Марина Бардіна наголосила, що лідерство жінок на регіональному рівні допомагає ухвалювати в парламенті необхідні рішення.

«Сьогодні ми займаємося конкретними проєктами. Це економічна активність жінок, підтримка ВПО, безбар’єрність, ментальне здоров’я, соціальна рівність у питанні відпусток із догляду за дитиною. А також питання протидії домашньому насильству, яке привело до ухвалення в парламенті Стамбульської конвенції», – зауважила Марина Бардіна.

Вона додала, що окремим напрямком роботи є міжнародна робота.

Народний депутат від «Слуги Народу», політичний лідер руху ЗеМолодіжка Олександр Санченко зауважив, що молодіжне крило партії «Слуга Народу» створює кадровий резерв, який втілюватиме необхідні країні зміни на регіональному та міжнародному рівнях.

«ЗеМолодіжка створює реальний соціальний ліфт, адже наші прихильники вже є депутатами місцевих та районних рад. І нам важливо, щоб ці лідери швидше набралися компетенцій. Адже з децентралізацією більше рішень буде прийматися на локальному рівні. Тому ми інформуємо, як працює держава, даємо можливість проявити себе лідером, зробити якісні зміни не тільки у себе в містечку, а потім в області, в країні», – сказав Олександр Санченко.

Народний депутат від «Слуги Народу», голова Житомирської обласної організації партії, заступник голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва Арсеній Пушкаренко закликав представників місцевого самоврядування шукати зарубіжних донорів для відновлення регіонів.

Показовим став досвід відновлення Житомирщини, якій допомагає Естонія: вже відбудований дитячий садочок в Овручі, а також на умовах співфінансування відновили міст у Малині. З огляду на успішну реалізацію цих проєктів до процесу відновлення регіону вже долучилася Португалія, тривають перемовини з Ісландією.

Арсеній Пушкаренко наголосив, що цьогоріч пріоритетним питанням є пошук саме регіональних партнерів на рівні федеральних земель Німеччини або на рівні графств у Великій Британії.

«Сьогодні великі держави виступають за централізований процес виділення фінансової допомоги для відновлення постраждалих від російської агресії регіонів. Але варто з рівня держав «спускатися» на рівень європейських регіонів, це пришвидшить процес… Відкривайте свої регіональні офіси при Комітеті регіонів Ради Європи, знаходьте партнерів і головне – готуйте та навчайте команди на місцях», – закликав парламентар.

Народний депутат від «Слуги Народу», почесний президент Федерації стронгмену України (ФСУ) Василь Вірастюк підняв тему реабілітації та ресоціалізації ветеранів за допомогою спорту. Він переконаний, що така діяльність має стати державною політикою в Україні. Для цього треба створити постійний календар спортивних змагань для ветеранів в різних регіонах України, а найвищою метою є організація перших міжнародних змагань між ветеранами України та країн-партнерів НАТО під егідою нашої країни.

«Ветерани віддають своє здоров’я, воюючи на фронті. І наше завдання – допомогти їм повернутися до повноцінного життя. Ми як представники галузі вважаємо, що спорт – це те, що мотивує ветерана, дає йому мету», – сказав народний депутат.

Як приклад такої реабілітації та ресоціалізації він назвав змагання з адаптивних видів спорту серед ветеранів «Сильні України», які організує ФСУ за підтримки депутатів від «Слуги Народу». Перший сезон «Сильних України» пройшов у 2023 році в Полтаві, Житомирі, Ужгороді та Рівному. Цього року триває другий сезон. Змагання вже пройшли в Дніпрі та Одесі, планується їх проведення в Хмельницькому, Кропивницькому та в інших містах України.

Посилання на першоджерело