Олександр Завітневич: у законопроєкті про мобілізацію передбаченні суттєві мотиваційні заходи для захисників та захисниць
На черговому засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки з розгляду законопроєкту про мобілізацію було приділено особливу увагу питанню додаткової мотивації для наших захисників та захисниць. Про це заявив голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.
«За кожні 30 днів виконання завдань на лінії бойового зіткнення першого ешелону оборони до ротного опорного пункту, а також на території противника передбачається додаткова винагорода в розмірі 70 тис. грн. Також передбачається винагорода за знищене чи захоплене озброєння та військову техніку противника у розмірах від 4 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Йдеться про наступні категорії: БПЛА, броньована техніка, літаки, гелікоптери, артилерія і РСЗВ, автомобілі, спеціальна техніка, кораблі, ПЗРК та ЗРК, ракети», – повідомив Олександр Завітневич.
Також, за словами народного депутата передбачається:
• додаткова відпустка за знищену техніку, але не більше 15 днів на рік;
• щомісячна виплата всім військовослужбовцям винагороди за особливості проходження служби у розмірі 10 тис. грн;
• надання права на компенсацію 50 % від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;
• ненарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань, а також процентів за користування кредитом (крім кредитних договорів щодо придбання об’єктів житлового фонду або автомобіля);
• надання сертифіката на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тис. грн.
«Знову було актуалізовано питання щодо механізмів реального покращення обліку всіх військовозобов’язаних призовного віку, зокрема щодо того, що більш гарантовано сприятиме обліку – норма закону про обов’язок громадянина чи про його право зареєструвати електронний кабінет. Компроміс знайдено у тому, щоб розширяти можливості громадян виконувати положення законодавства щодо оновлення своїх даних і щоб електронний кабінет був саме правом та одним з таких способів. Кожне рішення, яке ми приймаємо Комітетом супроводжується аналізом адаптивності до поточної ситуації, прогнозу її розвитку та наслідками для суспільства», – резюмував Олександр Завітневич.