Главу так званого Верховного суду Криму судитимуть за держзраду
Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у справі щодо колишнього кримського судді, якого президент РФ Путін призначив очільником незаконно створеного так званого “Верховного суду Криму”. Про це повідомили в пресслужбі ДБР.
За даними слідства, до окупації півострова зрадник обіймав посаду судді Верховного суду АР Крим. Одразу після анексії чиновник перейшов на бік ворога та продовжив роботу у складі незаконно створеного органу судової влади РФ.
“Згодом указом Путіна суддю призначили на посаду голови незаконно створеного “Верховного суду Республіки Крим”. На новій посаді чиновник брав участь в організації діяльності та функціонування незаконних судових органів на тимчасово окупованій території України, допомагав окупаційній владі придушувати спротив українських громадян, впроваджувати практики системного переслідування людей, які виступали проти загарбників. За активну роботу в інтересах окупаційної влади так званий суддя отримав від російського диктатора звання “Заслуженого юриста РФ” та продовження терміну перебування на посаді голови незаконної структури”, – розповіли правоохоронці.
Колишній суддя обвинувачується у державній зраді. Обвинувальний акт нині направили до суду.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Додамо
У тимчасово окупованому Криму за останні кілька років відкрили три СІЗО, де Росія утримує політичних в’язнів. Це не тільки кримські політичні в’язні, але й люди, викрадені з півдня України, розповіла голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Правниця зазначила, що кількість в’язнів зростає. До таких людей не допускають адвокатів. Коли адвокати намагаються зустрітися з ув’язненими, окупанти повідомляють, що таких людей там не існує.
“Це по суті катівні. Людей з Криму перевозять у Чонгар. Останнім часом Росія сфабрикувала дев’ять справ на українців з окупованих територій. Переважно це люди, які займалися цивільною діяльністю. Загалом маємо інформацію по 53-х таких особах, але насправді їх набагато більше”, – заявила Скрипник.