Щоб зменшити залежність від Росії: Британія запустить високотехнологічну програму ядерного палива
Велика Британія стане першою країною в Європі, яка запустить високотехнологічну програму ядерного палива HALEU. Про це повідомляється на офіційному сайті британського уряду.
Зазначається, що уряд інвестує 300 мільйонів фунтів стерлінгів у проєкт. Завдяки цим інвестиціям Британія отримає 24 ГВт чистої та надійної ядерної енергії до 2050 року. Це чверть потреб Великої Британії в електроенергії.
“Державне фінансування підтримає внутрішнє виробництво низькозбагаченого урану високого аналізу (HALEU) – спеціального палива, необхідного для живлення нового покоління ядерних реакторів. Більшість передових реакторів вимагають цього палива, яке наразі комерційно виробляється лише в Росії”, – йдеться у повідомленні.
Запуск програми HALEU дозволить Великобританії постачати світ спеціальним ядерним паливом і ще більше ізолювати Росію, зазначили на сайті британського уряду.
Також там додали, що ще 10 мільйонів фунтів стерлінгів будуть надані для розвитку навичок і об’єктів для виробництва інших передових видів ядерного палива у країні. Це допоможе забезпечити довгострокове постачання внутрішнього ядерного палива та підтримувати міжнародних союзників.
“Ми протистояли Путіну на нафтогазових і фінансових ринках, ми не дозволимо йому тримати нас в заручниках через ядерне паливо і тепер ми будемо першою країною в Європі за межами Росії, яка вироблятиме передове ядерне паливо. Це буде критично важливо для енергетичної безпеки вдома та за кордоном і спиратиметься на історичні конкурентні переваги Британії”, – зазначила Держсекретарка з енергетичної безпеки Клер Коутінью.
У британському уряді зазначили, що сучасні модульні реактори відіграватимуть важливу роль у ядерному відродженні Сполученого Королівства, оскільки вони невеликі і їх можна виготовляти на заводах. Ці реактори можуть змінити спосіб будівництва електростанцій, зробивши будівництво швидшим і дешевшим.