На противагу Китаю і Росії – ЄС зміцнює економічну безпеку

Європейський Союз запропонував перелік дій для захисту ключових технологій в умовах суперництва з Китаєм і агресії Росії.

Європейська комісія оголосила про посилення правил щодо іноземних інвестицій в ЄС, адже вони сприяють витоку важливої інформації. Виконавчий орган відкоригує експортний контроль і критично оцінить цивільні та військові товари. Збільшить підтримку та безпеку досліджень у сфері ключових технологій.

Про це повідомляє Bloomberg.

«ЄС – найбільший гравець на світовому ринку торгівлі. Експортує на 3,1 трлн євро та імпортує на 2,8 трлн євро товарів і послуг» – заявив Валдіс Домбровскіс, керівник ЄС з питань торгівлі. Він додав, що в часи геополітичних потрясінь і швидких технологічних змін треба критично оцінювати загрози для Європейського Союзу.

Пандемія Covid-19 і вторгнення Росії в Україну наразили Євросоюз на небезпеку . Сформувався ризик стратегічної залежності блоку, адже Китай прагне отримати чутливі технології для військових розробок. Також перспектива повернення Дональда Трампа до Білого дому загрозливо нависає над Європою. Тому ЄС робить перший крок до нових заходів для запобігання витоку інформації до ворожих держав через європейські інвестиції закордоном.

У червні минулого року європейський уряд затвердив свою першу стратегію економічної безпеки, але вона не мала успіху. Розвиток сповільнюють бюрократичні формальності: узгодження дій з державами-членами, консультації з представниками промисловості та іншими причетними сторонами.

Представник Пекіна Фу Ціонг вважає, що ці нововведення «антикитайські» і перебільшені.

У лютому Єврокомісія та держави-члени затвердять дії для збереження стратегічного потенціалу. Передові напівпровідники, штучний інтелект, квантові технології та біотехнології визначені як критично важливі для Європейського Союзу.

ЄС прагне уникнути небезпеки та ризиків, щоб і надалі залишитися привабливим місцем для інвестицій та бізнесу. Головна мета – впоратися зі зовнішнім тиском – логістикою, технологіями й економічною кризою.