Найкращі фотолокації України: куди поїхати навесні за гарними знімками
Всі три місяці весни для фотолюбителів – дар: у цей час по черзі розпускаються найрізноманітніші квіти, забезпечуючи неледачих не лише масою приємних вражень, але й багатим матеріалом для створення чудових кадрів.
Про це повідомляє ТСН.
Чому неледачих? Тому що за фотошедеврами – на кожному з етапів цвітіння – доведеться вирушити у невелику подорож.
Першоцвіти
З першими променями весняного сонця, яке підтоплює сніг, з’являються проліски та крокуси.
Перші – не рідкість, особливо далеко їхати за ними не доведеться. Щоправда, з кожним роком їх дедалі менше. Але наразі знайти проліски точно можна в листяних карпатських лісах та лісостеповій зоні, яка займає 33% території нашої країни.
А щоб зафіксувати ефектні поля (поляни) крокусів, треба їхати до Карпат. Найвідоміші місця знаходяться на Закарпатті – на Драгобраті та у Колочаві. Тут вас зустрінуть, поселять, нагодують, відведуть і покажуть шафранові поля (карпатський крокус – шафран Гейфеля). А потім ще й розважать екскурсіями: у Колочаві, наприклад, є багато незвичайних музеїв.
Жителі Закарпаття щороку милуються цвітінням шафрану у дендропарку села Березинка біля Мукачева: тут його багато, їхати недалеко і зручно, тож гуляють сім’ями.
На Івано-Франківщині мальовничі гірські пейзажі з розквітлими крокусами можна зазнімкувати на хребті Кострича, горах Кукул, Скупова, Піп Іван. Також крокуси варто шукати у Чернівецькій області у Національному природному парку “Вижницький” (тут можна замовити екскурсію) або у Тернопільській – у заповіднику “Медобори”.
Період цвітіння крокусів залежить від температури повітря, і вгадати його важко. Потрібно моніторити погоду і не засмучуватися, якщо раптом до якогось конкретного місця приїхати не вийшло: що вища точка їх проживання, то пізніший час цвітіння, а отже, до літа можна буде десь застати.
Сакури та магнолії
Безпрограшні кадри щороку забезпечують сотням фотоаматорів магнолії та сакури під час свого розквіту. Магнолії нині популярні і доступні для милування в багатьох парках і скверах країни, а ще вони масово ростуть у ботанічних садах великих міст.
У садах Одеси, Києва, Харкова, Дніпра, Львова можна знайти рідкісні сорти магнолій різноманітних відтінків, які почергово квітнуть, а також мальовничі композиції дерев, які квітнуть одночасно та слугуватимуть відмінним фоном для ваших романтичних фотосесій.
А ось на фотополювання за “всіма відтінками рожевого” є сенс вирушити до Ужгорода та Мукачева у дні фестивалю “Сакура Фест”. Час цвітіння японських красунь – найвдаліший для подорожі сюди: окрім колоритних яскравих фотографій самих сакур, можна знімати чудові міські пейзажі (в інший час вони не будуть такими барвистими), з комфортом поблукати екскурсійними маршрутами та скуштувати смачні місцеві страви.
Цвітіння сакур можна зазнімкувати також і в київському парку Кіото, і в ботанічному саду знаменитого університету в Чернівцях (кращого фону для зйомок розквітлих дерев важко знайти, тому варто звернути особливу увагу на цю локацію, тим паче, що там цвітуть і магнолії).
Тюльпани, іриси та нарциси
Україна, звичайно, не Голландія, але й у нас є місця, де можна зробити незабутні кадри розквітлих тюльпанів. У дендропарку гарного міста Кропивницький у сезон (кінець квітня – початок травня) всіх гостей зустрічає захопливий різнобарв’ям квітковий килим – численні клумби з тюльпанами, поєднані у вигадливий візерунок. А оскільки в парку, крім тюльпанів, є ще й атракціони, це місце підійде не лише для фотосесій, а й для відпочинку з дітьми різного віку.
Розмаїттям клумб із тюльпанами відомий і столичний парк “Співочий” (там щороку проводять тематичні виставки). Поруч із ним багато цікавих туристичних локацій Києва, тож зйомки тут також можна поєднати із сімейною прогулянкою чи пізнавальною екскурсією.
А для того, щоб зробити фотозамальовки, схожі до голландських, де враження на глядача справляють барвисті поля з квітковими рядами, доведеться вирушити до таких місць, як: “Добропарк” у Київській області, “Тюльпанове господарство” у Любимівці Херсонської області, “Долина тюльпанів” у селі Магала, “VENGREENERY” у Мамаївцях Чернівецької області та “Волинська Голландія” недалеко від Луцька. Бажано подбати про те, щоб потрапити туди не з натовпом організованих екскурсій, та вибирати несвяткові дні, щоб уникнути максимального скупчення фотолюбителів.
Фотографувати нарциси, звичайно, треба їхати до всім відомого закарпатського заповідника. Знаменита “Долина нарцисів”, незважаючи на часті пожежі, щовесни готова приймати любителів прекрасного. Професійні фотографи воліють знімати білу галявину на світанку. Поєднання рожево-блакитного неба із зелено-білим полем забезпечує ефектний результат. До того ж, ранкові тумани можуть додати містичної мальовничості заповідним пейзажам.
Не менш захопливою на фото може вийти і долина жовтих ірисів – ще не дуже розкручене місце. Вона знаходиться між селами Снітків, Долиняни та Супівка, що у Вінницькій області. Інфраструктури там немає жодної, але й людей там мінімум – це безумовний плюс для фотомисливця: їхати можна в будь-який зручний момент.
Бузок
Найвідомішим місцем “паломництва” шанувальників бузку є київський ботанічний сад імені Гришка. Щороку сотні людей приїжджають сюди помилуватися буянням форм і відтінків вкритих квітами різноманітних чагарників, і кожен з них прагне відобразити побачене на фото. Сирингарій у столичному саду безлюдним застати майже неможливо. Щоб зняти бузкове море без відвідувачів, потрібно приходити першим – до відкриття.
Досить відомими бузковими інстамісцями можна вважати також дендропарки “Олександрія” у Білій церкві та “Софіївка” в Умані. Ще, щоб провести ефектну фотосесію з бузком, варто поїхати до мальовничого Корсунь-Шевченківського ландшафтного парку: розквітлі грона на тлі казкового палацового ансамблю Лопухіних-Демидових – чудовий об’єкт для зйомки та фон для ліричних портретів.
Набагато менш людними (хоча і менш доглянутими та легкодоступними) будуть Кочубеївський бузковий гай у Диканьці Полтавської області та бузкова алея у Маліївцях Хмельницької області. Тут вам ніхто не завадить творити, як хочеться, до того ж в обох випадках квіткову фотосесію можна буде розбавити архітектурно-історичними фотоетюдами: у Маліївцях на всіх фотоаматорів чекає палац Орловських, а в Диканьці – залишки садиби Кочубеїв, дві церкви, та бонусом – заповідні дуби-гіганти.
Навесні всі охочі також мають можливість зазнімкувати й екзотичніші кадри. Наприклад, поле диких орхідей на Кінбурнській косі (“Орхідне поле” прилягає до озер Чернине та Черепашине). Або мальовничі схили Карпат, вкриті рододендронами. Щоправда, червона рута може розквітати і влітку – залежить від погоди. А ті, хто навесні ввійшли у смак квіткових зйомок, можуть продовжувати активно вдосконалюватися влітку – на них чекає цвітіння ковили, латаття, троянд і лаванди.