Ієрарх УПЦ взяв участь у зустрічі ВРЦіРО з прем’єр-міністром України
Всеукраїнська Рада Церков обговорила з членами уряду вакцинацію та карантинні обмеження, можливу ратифікацію Стамбульської конвенції та інші актуальні теми.
1 грудня 2021 року вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) взяв участь у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій (ВСЦіРО) з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Ієрарха УПЦ супроводжував заступник глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків (ОВЦС) протоієрей Миколай Данилевич.
На зустрічі з релігійними діячами також були присутні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, представники інших міністерств та відомств.
Сторони обговорили соціальне служіння Церкви в умовах пандемії, питання вакцинації та карантинних обмежень, постачання газу для потреб релігійних організацій, судової реформи, сурогатне материнство, а також можливу ратифікацію Україною Стамбульської конвенції та пропаганду одностатевих відносин.
У своєму виступі єпископ Віктор розповів про соціальне служіння Української Православної Церкви та різнобічну допомогу, яку вона надає людям в умовах пандемії, у тому числі допомагає лікувати хворих.
Щодо вакцинації ієрарх наголосив, що немає жодних офіційних документів УПЦ, які б забороняли парафіянам чи духовенству вакцинуватися від коронавірусу чи будь-яких інших захворювань. Але принципова позиція Церкви, як і ВРЦіРО в цілому, – вакцинація має бути добровільною, інформація про склад вакцини має бути прозорою та відкритою, а відмова від вакцинації не повинна призводити до обмеження прав та свобод людини.
Також єпископ Баришівський висловив стурбованість посиленням ЛГБТ-пропаганди. Як приклад він навів державне фінансування фільму «Мій юний принц», який пропагує одностатеві стосунки та ображає релігійні почуття віруючих.
«Ми переконані, що свобода творчості не повинна переходити межі та перетворюватися на дискримінацію християн та інших релігійних поглядів. Свобода та права одних не повинні реалізовуватися шляхом дискримінації, порушення прав, свобод та світогляду інших», – наголосив ієрарх УПЦ.
Говорячи про можливу ратифікацію Стамбульської конвенції, єпископ Віктор нагадав, що релігійні діячі вже неодноразово роз’яснювали, чому Україні цього не слід робити.
«Питання запобігання домашньому насильству вже законодавчо вирішене іншими нашими національними законами, які слід тільки розвивати, – зазначив він. – Стамбульська конвенція не вирішує проблеми домашнього насильства, натомість вона легалізує гендерні ролі, вводить поняття гендерної ідентичності та, що ще гірше, змушує це вводити в шкільну програму. З цією проблемою вже починають стикатися наші вчителі. Виникають проблеми в сім’ях, в школах».
На завершення єпископ Віктор висловив сподівання, що у майбутньому подібні зустрічі релігійних діячів та представників влади сприятимуть розвитку діалогу та втіленню спільних ідей та проектів на благо народу та держави.