Олексій Леонов розповів про успішні проєкти у сфері ветеранської політики

В Україні нову ветеранську політику вже реалізують у низці проєктів на підтримку захисників та захисниць. Вони передбачають гранти, медичну та соціальну допомогу. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олексій Леонов.

«Проєктів багато. Найперше виділив би пілотний проєкт Національної служби здоров’я, який передбачає надання безоплатної стоматологічної допомоги. На сьогодні цей проєкт охоплює 23 області, вже 333 медичних заклади надають ветеранам і військовослужбовцям безоплатні стоматологічні послуги», – заявив парламентар.

Він додав, що на цей проєкт виділили 1,75 млрд грн. За даними МОЗ, понад 3 тис. ветеранів скористалися послугою зубопротезування, а понад 4 тис. – безоплатною стоматологічною допомогою.

«Ще один дуже важливий проєкт, який нещодавно презентували, це «Повернемо зір». Він надає можливість ветеранам, що втратили зір під час виконання бойових завдань або відчули його значне погіршення, безоплатно отримати комплексну діагностику та сучасне лікування», – пояснив Леонов.

За його словами, наразі така можливість є у Києві, Чернігові та Житомирі, але найближчим часом географію медичних закладів, які беруть участь у проєкті, значно розширять.

Також ветерани мають змогу отримати гранти на розвиток власного бізнесу у межах проєкту «Варто».

«Він складається з низки конкурсів з відбору заявок на грантову підтримку ветеранського бізнесу від держави і дає можливість нашим ветеранам знаходити себе у бізнесі та працювати. Переможці цих конкурсів можуть отримати від держави гранти від 500 тисяч гривень до 1,5 млн грн», – зазначив Леонов.

Він зауважив, що за ініціативи заступниці голови Офісу Президента Ірини Верещук створена робоча група, яка координує всі напрямки ветеранської політики.

«Ця група може стати операційним штабом з впровадження всіх новацій в сфері ветеранської політики. І найголовніше, що саме ця група долучає до роботи ветеранів та громадські організації», – підсумував парламентар.

Посилання на першоджерело