Підпали автівок військових – відкрито майже 200 проваджень
Від початку року пошкоджено близько 300 автівок у різних регіонах України
Правоохоронці відкрили 196 кримінальних проваджень через підпали автівок військових, 169 паліям повідомлено про підозру, розповіла в ефірі українського ЗМІ речниця Офісу Генерального прокурора Надія Максимець.
“Є всі підстави стверджувати, що за замовленням підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів стоять ворожі спецслужби з метою розхитати внутрішню ситуацію в країні, особливо у прифронтових регіонах”, – розповіла Максимець.
За її словами, куратори шукають виконавців через Телеграм-канали. Спочатку дають легке завдання, наприклад, – розклеїти листівки. А потім переходять до замовлення підпалу. Переважна більшість виконавців – близько 90% – мають корисливий мотив – бажання легкого заробітку. Адже за такі злочини пропонують від 700 до трьох тисяч доларів.
“Але не пам’ятаю випадку, щоб виконавець отримав запропоновану суму”, – додає вона.
Від початку року правоохоронні органи зафіксували 266 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців та волонтерів, загалом пошкоджено близько 300 автівок у різних регіонах України.
Що важливо.
Найстрашнішим є те, що російська ФСБ використовує українських підлітків, обіцяючи останнім гроші за диверсії в Україні. Як з’ясувалося, російська агентура взялася за підлітків ще від початку 2024 року. “Виконавців” шукали через соцмережі, одна з вимог – вік від 13 років. Зокрема про це у своєму Телеграмі заявив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
До того ж, очільник Харківщини Олег Синєгубов повідомляв, що поліція встановила особи всіх паліїв військових авто. Це переважно молодь віком від 12 до 18 років, які за такий “підробіток” отримували 20–40 тисяч гривень.
Очільник Харківщини звернувся до батьків із проханням приділяти більше уваги дітям під час їхнього перебування в соцмережах, щоб вони не ставали заручниками подібних злочинів та ворожої пропаганди.