У чому цінність збиття літака А-50 розповів Ігнат
Варто відзначити, що за всю історію ще ніхто не збивав літак дальнього радіолокаційного виявлення
Близько місяця тому українські військові зробили те, що до цього ніхто не міг зробити – збили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Чи було це несподіванкою? Для росіян – однозначно так. Бо ж вони не могли повірити, що їхній літак збили українські військові, розповів в програмі “Перехрестя” речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
“Вони не могли повірити, що це зробили Повітряні сили. Тому що відстань серйозна і так далі. Тому було купа домислів. Головнокомандувач і командувач Повітряних сил тоді подякували за успішну роботу. В прямій мові, пригадую, було, що “в Україні вже є засоби, здатні діставати ворога там, де він того не чекає”. Тому такі сюрпризи будуть частіше. В принципі, вони були й до А-50. Ви пригадуєте, збиті російські “Сушки” – і на північному напрямку і на Одещині, Херсонщині”, – розповідає речних Повітряних сил.
Ігнат додає: такі вдалі збиття російських літаків несуть позитивні результати. Бо ж тепер ворог вже не може так зухвало себе поводити поблизу наших кордонів.
“Зухвало, я маю на увазі, застосування керованих авіабомб. Це серйозна проблема – бомба масою 500 кілограмів робить дуже серйозні руйнування. Ви бачили ті вирви”, – пояснює він.
Вся справа в тім, зауважує Ігнат, що “влучання” такими бомбами є не точними, тож від цього дуже страждає цивільне населення, яке через певні причини не виїхало з прифронтової зони.
Так, до прикладу, в глибину від лінії фронту бомба летить до 30 км. А от вже коли завдання льотчика стоїть вразити щось далі, він повинен наблизитися ближче і підлетіти вище. Відповідно літак стає кращою ціллю, “тобто мають більше можливостей його знищити наші зенітні ракетні війська”, додав речник.
Вперше в історії: Як збили літак А-50?
Українські сили знищили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 і серйозно пошкодили літак повітряного командного пункту Іл-22 в ніч на 14 січня.
Варто відзначити, що за всю історію ще ніхто не збивав літак дальнього радіолокаційного виявлення, а ЗСУ вкотре здійснили те, що вважалось неможливим. Хоча офіційної інформації про те, чим саме збили російські А-50 та Іл-22, немає, ЗРК Patriot є доволі вірогідним варіантом.
Провідний науковий співробітник Українського державного музею авіації Національного авіаційного університету Валерій Романенко заявив, що втрата А-50 і членів його екіпажу “дуже болюча” для Росії, оскільки значна частина екіпажу А-50 є вузькоспеціалізованою і повинна пройти кількарічну підготовку.
А от Міністерство оборони Великої Британії зазначило, що успішна ліквідація російського літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 призведе до обмеження зон дії авіації РФ.