Пошук загиблих та зниклих за ДНК: представники МВС та Посольства США домовилися про співпрацю
Представники МВС та Посольства США домовилися посилити співпрацю в проведенні ДНК-експертиз та ідентифікації невпізнаних тіл загиблих. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України.
Під час робочої зустрічі заступник Міністра МВС України Леонід Тимченко подякував партнерам за тривалу тісну співпрацю, розповів про взаємодію відповідних підрозділів МВС, МОЗ, Мін’юсту та СБУ в експертно-криміналістичній діяльності та окреслив потреби для розвитку ДНК-досліджень.
«Наразі в Єдиному реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин – інформація про понад 53 тисячі громадян України. Крім того, на території України знаходиться понад 2,3 тисячі неідентифікованих тіл. Питання щодо встановлення ДНК-профіля та подальшого впізнання тіл є пріоритетом в роботі відповідних підрозділів МВС та інших державних відомств. Для встановлення невпізнаних тіл ми співпрацюємо також із міжнародними партнерами, зокрема для того, щоби відібрати біологічний матеріал у людей, які вимушено знаходяться на території інших країн», – повідомив Леонід Тимченко.
Він заявив, що для зберігання тіл загиблих та розширення можливостей у встановленні ДНК-профілів МВС потребує додаткового обладнання. А інформація про біологічні зразки буде потрібна не тільки під час війни, але й після її завершення, оскільки є тіла, які наразі неможливо евакуювати з поля бою. Також ці дані потрібні для розкриття кримінальних злочинів та посилення цивільного захисту у післявоєнний період.
Своєю чергою заступниця керівника відділу з правоохоронних питань Посольства США Дайєн Кон запевнила українських колег у подальшому співробітництві та сприянні у забезпеченні експертно-криміналістичних підрозділів відповідним обладнанням.
«Для нас є надзвичайно важлива співпраця у проведенні ДНК-експертиз та ідентифікації тіл загиблих. Ця робота сприяє розкриттю воєнних злочинів та притягненню росії до відповідальності. Зі своєї сторони ми робимо все, що в наших силах, і готові надалі допомагати Україні у забезпеченні необхідним обладнанням та ресурсами», – зазначила Дайен Кон.
Сторони обговорили питання функціонування та наповнення Електронного реєстру геномної інформації людини, проведення ДНК-експертиз та внесення відомостей до нього.
Читайте також: Понад 150 підприємців Київщини взяли участь у зустрічі в рамках платформи «Діалог влади та бізнесу»
Фото: Міністерство внутрішніх справ України.
Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.