Попри війну реформа медицини триває: Михайло Радуцький про законодавчі ініціативи в сфері охорони здоров’я

Удосконалення законодавства у сфері психічного здоров’я, реформування системи МСЕК та реабілітації осіб з інвалідністю, створення дієвої системи біологічної безпеки та біологічного захисту, регулювання обігу дієтичних добавок, застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Ці та інші законопроєкти в сфері охорони здоров’я планує розглянути Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування в найближчій перспективі, – повідомив очільник комітету, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Михайло Радуцький.

«Попри повномасштабну війну, реформа медицини триває. Жодного важливого законопроєкту не було відкладено», – зазначив парламентар.

Так, розповів він, підготовлено до розгляду парламентом у першому читанні законопроєкт № 11389, спрямований на покращення регулювання виробництва та обігу харчових добавок.

«Цей документ приводить українське законодавство до стандартів ЄС та запобігає маніпуляціям, коли ліки продаються під виглядом харчових добавок», – розповів Радуцький.

Крім того, додав нардеп, комітет розробляє законопроєкт «Про систему психічного здоров’я в Україні». Він передбачає ухвалення спеціального цілісного закону, яким визначатимуться основні організаційно-правові засади забезпечення охорони психічного здоров’я населення країни.

«Водночас не полишаємо амбітних планів щодо розробки та ухвалення нової редакції закону про Основи законодавства України про охорону здоров’я, що має стати своєрідною Конституцією для медичної галузі. Це буде комплексний ґрунтовний закон, створений спільно з усіма стейкхолдерами галузі, тому його розробка потребує певного часу», – зауважив Радуцький.

За його словами, медична галузь — одна з лідерів за темпами імплементації в законодавство норм права ЄС: виконано 78% зобов’язань. Зокрема, ухвалено низку євроінтеграційних законів, якими у національне законодавство імплементовано положення актів права ЄС, щодо безпеки донорської крові, захисту громадського здоров’я, обігу лікарських засобів, протидії тютюнокурінню, розвитку трансплантації.

«Попри повномасштабну війну, реформа медицини триває. Усе, що необхідно для сталої роботи галузі, робилося за погодженням з МОЗ, фахівцями, експертами та пацієнтською громадськістю. Що не вдалося виконати, будемо намагатися завершити цього чи наступного року», – підсумував Михайло Радуцький.

Посилання на першоджерело