ЗеМісцеві в боротьбі: Передаємо РЕБи на фронт, підтримуємо постраждалі громади, облаштовуємо укриття у закладах освіти
Депутати і голови громад від партії «Слуга Народу» працюють над забезпеченням військових необхідним обладнанням, виділяють кошти на будівництво укриттів, ініціюють відкриття мобільних аптек та добиваються заборони діяльності забруднюючих підприємств.
Волинь: Передаємо обладнання на передову
Дві портативні радіоелектронні системи протидії безпілотним літальним апаратам Квертус AD COUNTER FPV BACKPACK днями надійшли на фронт від Підгайцівської громади. Техніку для воїнів-земляків закупили коштом місцевого бюджету загальною вартістю 216 тисяч гривень.
За словами депутата від «Слуги Народу» у Підгайцівській сільській раді, заступника сільського голови Підгайців Олександра Бляшука, запит на системи РЕБ – один із найчастіших та найбільш затребуваних.
«Пишаюся тим, що ми можемо зробити свій внесок у підтримку захисників. Кожна передача на фронт – свідчення єдності та рішучості нашої громади допомагати для здобуття перемоги над ворогом», – прокоментував Олександр Бляшук.
Дніпропетровщина: Облаштовуємо укриття в закладах освіти
У Дніпрі продовжують облаштовувати найпростіші укриття в середніх та дошкільних закладах освіти. Всі 120 комунальних закладів загальної середньої освіти та 80 дошкільних закладів освіти, де розпочали навчальний процес, мають облаштовані найпростіші укриття з урахуванням технічних можливостей будівель.
Так, у 2022 році було облаштовано 14 найпростіших укриттів у міських закладах освіти, у 2023 – 155, а в 2024 – ще 31.
«Ніколи не знаєш, які наслідки буде мати наступний ворожий обстріл. Проте значна частина батьків хоче, аби їхні діти мали змогу навчатися офлайн або за змішаною формою навчання. Аби мінімізувати всі можливі ризики, депутати Дніпровської міської ради від «Слуги Народу» завжди підтримують рішення щодо облаштування укриттів у навчальних та дошкільних закладах освіти. Адже безпека дітей для нас – найважливіша», – зауважила депутатка Дніпровської міської ради, голова фракції «Слуга Народу» у Дніпровській міській раді Аліада Мансурова.
Сумщина: Підтримуємо постраждалі громади
Роменська громада надала допомогу Конотопу, який атакували російські «шахеди».
«Наша громада не може бути осторонь сусідської біди. У цей складний час ми маємо допомагати і підтримувати один одного», – зазначила голова фракції «Слуга Народу» в Роменській міськраді Людмила Колєснік.
З матеріального резерву Роменської громади м. Конотоп отримає 1000 л дизпалива для ліквідації наслідків ворожих ударів по центру міста. Також громада готова тимчасово прийняти евакуйоване населення – вже затвердили відповідні місця.
Такі рішення днями прийняла Роменська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Чернігівщина: Відкриваємо мобільні аптечні пункти
У трьох віддалених громадах Чернігівщини запрацював мобільний аптечний пункт. Він
курсує Срібнянською, Варвинською і Талалаївською громадами. Проєкт втілюється в межах впровадження проєкту USAID «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» для прикордонних населених пунктів, у тому числі постраждалих від окупації.
Першими отримали послуги з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення мешканці села Калюжинці Срібнянської ТГ.
«В мобільному аптечному пункті також можна отримати допомогу за державною програмою «Доступні ліки» та отримати якісну консультацію фармацевта. Це надзвичайно важлива допомога для наших людей, особливо старшого віку, для яких є проблемою дістатися до централізованих аптек», – зауважила Олеся Кісленко, депутатка Прилуцької районної ради від «Слуги Народу».
Інформацію про маршрути мобільного аптечного пункту можна дізнатися в місцевих радах.
Київ: Боремося із забрудненням навколишнього середовища
Асфальтобетонному заводу у Святошинському районі, на який скаржилися мешканці, зупинили дію дозволу на викиди. Як повідомила депутатка Київради від партії «Слуга Народу» Вікторія Бурдукова, завод був позбавлений дозволу на викиди забруднюючих речовин рішенням Київської міської військової адміністрації.
Мешканці району не один рік жалілись у різні інстанції на викиди заводу, які були явно із перевищенням нормативів екологічної безпеки. За словами місцевих, через діяльність заводу вони роками потерпали від алергічних та астматичних захворювань.
Розголосу та вирішення ця проблема отримала в тому числі після звернення небайдужих громадян до Вікторії Бурдукової. Спершу за її ініціативи відбулась робоча нарада, присвячена викидам заводу та їх впливу на екологію та здоровʼя місцевих мешканців, у столичному Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату.
Після командою депутатки та місцевими мешканцями було підготовлене звернення, яке простимулювало Державну екологічну інспекцію Столичного округу провести позапланову перевірку. В результаті перевірки було виявлено, що на одному з двох досліджених стаціонарних джерел викиду виявили перевищення величини масової витрати оксиду вуглецю в 15 разів від встановленого дозволом нормативу.
Вікторія Бурдукова спільно з місцевою громадою надалі пильно стежитимуть, аби підприємство виконувало розпорядження КМВА, та у разі продовження викидів звертатимуться до відповідальних органів щодо повної заборони роботи заводу.