Війна в Україні – Росія створила в Китаї секретний проєкт розробки безпілотників

Тим часом Пекін заперечує подібну інформацію

дрон РФ

Російський БпЛА. Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Росія створила в Китаї таємну програму для розробки та виробництва ударних безпілотників для того, щоб використовувати їх у війні проти України. Про це повідомляє Reuters посилаючись на свої джерела в розвідці.

Зокрема в розпорядженні журналістів є один з документів, в якому зазначено, що російське ТОВ “Купол”, яке є дочірнім підприємством державної збройової компанії РФ “Алмаз-Алтей”, розробило й провело в Китаї літальні випробування нової моделі безпілотника “Гарпія-3” (G3).

Разом з тим компанія “Купол” заявила Міноборони, що може виробляти такі БпЛА, у великих обсягах на заводі в Китаї. Щоб уже надалі цю зброю можна було застосувати для війни в Україні. 

Компанія навіть охарактеризувала дрон “Гарпія-3” як такий, що може летіти на відстань понад дві тисячі кілометрів разом з навантаження 50 кілограмів.

“Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що не знало про такий проєкт. А в країні діють суворі заходи контролю за експортом дронів, або безпілотних літальних апаратів”, – пише видання.

Втім, джерела кажуть, що постачання зразків безпілотників для “Купола” схоже на перший конкретний доказ того, що БпЛА, виготовлені в Китаї, доставляли в РФ з початку повномасштабної війни в Україні.

Тим часом Пекін неодноразово заперечував, що Китай або китайські компанії постачали Росії зброю для використання в Україні. Та заявляв, що країна залишається нейтральною.

Новини за темою: Китай та Бразилія допомагають Путіну продовжувати війну, – Зеленський

Раніше західні ЗМІ писали, що Росія взяла китайський двигун і деталі: виготовляє новий ударний безпілотник дальньої дії, який назвали “Гарпія-А1”. Виготовленням нових дронів займається також компанія ІЕМЗ “Купол”, яка є дочірнім підприємством російського виробника озброєнь “Алмаз-Антей”. І нібито РФ вже застосовувала “Гарпію” проти військових і цивільних об’єктів в Україні.

Посилання на першоджерело