Судова реформа – коли затвердять нову статегію
Дія попередньої концепції завершилася у 2023 році
В Україні розробили нову концепцію стратегії судової реформи на 2024-2027 роки. Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра, передає “Інтерфакс-Україна”.
Дія попередньої концепції завершилася у 2023 році.
За словами Мудрої, новий документ планують затвердити до кінця року.
“Наразі вислали всім органам суддівського управління, Верховному Суду, нашим міжнародним партнерам, громадянському суспільству, які дотичні. Очікуємо від них зворотного зв’язку. За результатами зробимо публічне обговорення. Я хочу, щоб воно було максимально відкритим: почути і врахувати думку всіх, щоб потім не критикували”, – каже вона.
Одним із пріоритетів вона назвала заповнення вакансій суддів, зокрема доукомплектування Конституційного Суду і Верховного Суду, а також удосконалення роботи Вищої ради правосуддя (ВРП), Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) щодо оцінки суддів.
Посадовиця нагадала, що на сьогодні відбуваються конкурси на посади в різних інстанціях судів, проте нестача суддів колосальна.
В Україні за 2023 рік значно зросла кількість судових справ
Нагадаємо, що в Україні за минулий рік було зафіксовано 3 157 293 судові розгляди. Це в півтора раза більше, ніж у 2022-му. Найбільший приріст спостерігається серед адміністративних і цивільних справ.
У судах найчастіше розглядали справи щодо боргів за комуналку –321 тисяча та розірвання шлюбу – 121 тисяча. Загалом суди за комуналку є багаторічним впевненим лідером серед усіх судових процесів. Понад 80 тисяч цивільних справ – це суди за кредитами.
Щодо адміністративних справ, то у 2023-му найчастіше до суду зверталися щодо пенсій – близько 319 тис. При цьому 10% усіх адміністративних справ стосувалися позовів щодо пенсійного страхування чорнобильців.