Безпека освітнього процесу – в пріоритеті: Сергій Колебошин про облаштування бомбосховищ у школах
Війна змушує витрачати кошти на бомбосховища замість розвитку, оскільки безпека освітнього процесу – в пріоритеті. У 2024 році на укриття в школах держава виділила 2,5 млрд грн.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин.
«Щодо бомбосховищ, то в цьому році існує державна субвенція на їхнє облаштування у закладах загальної середньої освіти. Йдеться про 2,5 млрд грн. Ці гроші були розподілені між тими областями, які насамперед потребують таких об’єктів. А також на прифронтові області й ті, які наближені до прифронтових. Бомбосховища вже будуються», – зазначив парламентар.
Більше того, акцентував він, у деяких регіонах будуються не просто бомбосховища, а повноцінні підземні школи. За прикладом Харкова зараз такі школи зводяться в Запоріжжі та у Запорізькій області.
«Дуже багато бомбосховищ, укриттів будуються коштами засновників шкіл, тобто місцевих громад», – додав народний депутат.
Він нагадав: нещодавно Кабмін оновив умови того, якими повинні бути укриття для закладів освіти, відповідно до зонування територій, залежно від максимальної віддаленості та наближеності від лінії зіткнення.
«Там є певна градація щодо того, в який спосіб державні органи ДСНС будуть надавати дозвіл на роботу школи в очному форматі Тому ця робота триває. Хотілося б, щоб гроші в системі освіти витрачались не на облаштування бомбосховищ, а на розвиток. Але війна диктує саме такий вибір, адже безпека освітнього процесу є безумовним пріоритетом», – резюмував Сергій Колебошин.