Patriot Україна зможе виробляти самостійно
Україна вже веде щодо цього перемовини зі США
Перенести виробництво ЗРК Patriot до України абсолютно реально. Таку заяву зробила посол України в США Оксана Маркарова в ефірі телемарафону.
“Це абсолютно реально. Є багато компаній, я зараз говорю не про Patriot, а про інші спроможності, які вже розпочали будівництво чи спільні проєкти з українськими вдома. Будемо активно працювати, щоб це стосувалося всіх спроможностей, включно з такими складними як Patriot”, – зазначає посол.
Більше того, за її словами, таке завдання стоїть і від президента, і від міністра оборони.
“Перемовини ведуться досить предметно з моменту останнього візиту глави держави до Сполучених Штатів, після цього наші компанії зустрічалися. Це вже дуже предметна робота”, – каже вона.
Коли це може статися поки невідомо.
Що таке Patriot?
Система Patriot – одна з найнадійніших і найперевіреніших систем протиракетної оборони, і одна з таких, що найчастіше використовуються. Вона допомагає Україні в захисті від балістичних ракет.
Одна батарея Patriot складається зі встановленої на вантажівці пускової системи, яка має вісім пускових установок. Кожна з них може утримувати до чотирьох ракет-перехоплювачів, а також наземний радар, станцію управління та генератор.
Склад зенітно-ракетного комплексу Patriot:
- багатофункціональна станція радіолокації з фазованими антенними гратами AN/MPQ-53;
- пункт керування вогнем AN/MSQ-104 пускові установки М901 зенітні керовані ракети МІМ104;
- джерела енергопостачання AN/MSQ-26;
- засоби зв’язку, технологічне обладнання;
- засоби радіотехнічного та інженерного маскування.
Сучасна ракета-перехоплювач системи Patriot коштує близько 4 млн. доларів за заряд, а пускові установки – майже 10 млн. доларів кожна.
19 квітня 2023 року на той час міністр оборони Олексій Резніков підтвердив, що перші системи ППО Patriot прибули до України.