Контрабанда зброї – випадків не зафіксовано
МВС разом із партнерами напрацьовує спільний план дій запобігання і протидії незаконному обігу зброї
Поки не зафіксовано жодного випадку контрабанди зброї за межі України. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко у Facebook.
“На сьогодні не зафіксовано жодного випадку контрабанди зброї за межі України. Разом з тим маємо враховувати такі ризики”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, Паліченко зазначила, що МВС планує продовжувати співпрацю й обмін інформацією щодо цього з агенціями ЄС та країнами-членами Євросоюзу.
“Наразі з партнерами напрацьовуємо спільний план дій запобігання і протидії незаконному обігу зброї, який має посилити підрозділи системи МВС реагувати на такі ризики, – додала вона.
Сторони під час зустрічі обговорили і питання адаптації українського законодавства й до вимог ЄС.
Скільки зброї може бути в українців?
За даними МВС, на руках у громадян України наразі може бути від 1 до 5 мільйонів одиниць зброї. За попердніми підрахунками, після війни може бути два-три мільйони.
Єдиний реєстр зброї
У червні 2023 року в Україні повноцінно запрацював Єдиний реєстр зброї.
Основними перевагами впровадження ЄРЗ є те, що громадяни зможуть легко отримувати інформацію про свою зареєстровану зброю. Окрім того, завдяки діджиталізації послуг у сфері обігу зброї процедура отримання дозволів буде спрощена.
Єдиний реєстр зброї передбачає також створення електронних кабінетів. Тож українці зможуть отримати послугу, не виходячи з дому, без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через “Єдине вікно громадянина” або у магазині з продажу зброї.